Przymierze
Zasady życia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Benedictus przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe we Wrocławiu
I. Jezus Chrystus. Uznaję Jezusa Chrystusa jako Pana mojego życia i chcę żeby coraz bardziej się Nim stawał. Dlatego podejmuję się poznawania Pana Boga i chcę dbać o swój rozwój duchowy poprzez:
1. Udział w życiu sakramentalnym Kościoła, a szczególnie w Eucharystii (w miarę możliwości także w dni powszednie).
2. Regularne korzystanie z Sakramentu Pojednania (w miarę możliwości u stałego spowiednika).
3. Codzienną modlitwę osobistą opartą na słowie Bożym, codzienne czytanie Słowa Bożego.
4. Własną lekturę duchową.
5. Udział w spotkaniach modlitewnych.
6. Udział w Mszach wspólnotowych.
7. Udział w rekolekcjach (przynajmniej raz w roku).
8. Udział w formacji zaproponowanej we wspólnocie (mała grupa).
9. Codzienny rachunek sumienia.
II.Duch Święty. Wiem, że bycie uczniem Chrystusa jest dla mnie możliwe jedynie dzięki Duchowi Świętemu - dlatego chcę codziennie, wytrwale zapraszać Ducha Świętego do mojego życia – przeżyć, relacji, decyzji. Chcę nieustannie się nawracać i odnawiać w Duchu Świętym moją relację z Bogiem Ojcem.
III. Wspólnota. Przyjmuję zamysł Boga, aby zbawić mnie nie pojedynczo, ale we wspólnocie. Uznaję, że wspólnota jest własnością Pana Boga, że Jezus jest w centrum wspólnoty. Wierzę, że Pan powołuje mnie do bycia we wspólnocie z konkretnymi osobami. Przyjmuję każdą osobę we wspólnocie jako szczególny, osobisty dar od Pana Boga, jako umiłowane Dziecko Boże. Uznaję, że potrzebuję świadectwa, a często wsparcia na drodze wiary. Przyjmuję wszelkie trudności w relacjach we wspólnocie jako szansę dla rozwoju mojej wiary i weryfikację moich motywacji i miłości do Pana Boga. Uznaję, że jestem potrzebny we wspólnocie – chcę odkrywać moje miejsce we wspólnocie – moje charyzmaty, talenty, możliwości służby braciom. Wyrazem mojej dbałości o wspólnotę jest:
1. Codzienna modlitwa za wspólnotę.
2. Konkretne zatroskanie o członków wspólnoty w codzienności, o budowanie relacji.
3. Służba we wspólnocie, udział w diakoniach.
4. Comiesięczne finansowe wsparcie dzieł wspólnoty według zadeklarowanej kwoty oraz okazyjne wspieranie w miarę możliwości.
5. Regularne płacenie składek na potrzeby koordynacji krajowej i diecezjalnej.
IV. Ewangelizacja. Ponieważ doświadczam ojcowskiej miłości Pana Boga, która jest fundamentem mojego życia i źródłem szczęścia, chcę nieustannie ożywiać w moim sercu pragnienie, aby każdy człowiek doświadczył miłości Boga względem siebie. Uznaję, że wezwanie Pana Jezusa, aby głosić Ewangelię wszystkim narodom jest skierowane właśnie do mnie – chcę być świadkiem Jezusa Chrystusa zarówno indywidualnie – wobec moich najbliższych, przyjaciół, znajomych – jak i głosić miłość Pana Boga razem ze wspólnotą, w jedności, tak aby każdy mógł powiedzieć „zobaczcie jak oni się miłują” i był pociągany do źródła miłości. Dlatego chcę w miarę moich możliwości uczestniczyć w dziełach Ewangelizacji podejmowanych przez wspólnotę, poprzez:
1. Modlitwę.
2. Czynny udział w dziełach ewangelizacji.